Brave Wine: що робити та що пити на Винному Вікенді

Brave Wine: що робити та що пити на Винному Вікенді

Вже в ці вихідні в Києві пройде Brave Wine: вікенд найкращих українських вин, і ми дізналися, які саме винороби та активності на цій події не можна пропустити.

В першу чергу, не можна пропустити сам міні-фестиваль від організаторів зазвичай більш масштабних Kyiv Food and Wine Festival – бо це не просто розвага, а й підтримка українського винного бізнесу, який має працювати, і, головне, нашої славної армії – частина коштів, зароблених на цьому івенті, піде на ЗСУ.

Також в ці два дні пройде фотовиставка, присвячена виноробству під час війни, низка цікавих лекцій, винний аукціон – знов таки, на благо наших захисників.

Ну й, звісно, протягом вікенду можна буде скуштувати класні українські вина від наступних виробників.

Biologist Winery (Київщина)

Виноробня відома своїм органічним та навіть біодинамічним виробництвом. Її засновник та винороб Ігор Петренко заклав тренд на вина з мінімальним втручанням в природні процеси. Його вина зазвичай нефільтровані, часто на диких дріжджах, та ще й прикрашені сміливими етикетками. Biologist вже кілька років поспіль збирає нагороди авторитетних винних конкурсів.

Bohdan’s Winery ( Хмельниччина)

Легендарна крафтова виноробня пана Богдана Павлія, котрий є беззаперечним авторитетом у виноробчих колах. Виноградники Павлія розташовані в Бакоті, на схилах Дністровського водосховища, біля заповідника “Подільські Товтри”, на ґрунтах, що колись були дном доісторичного океану.

Wine Idea (Київщина)

Це не просто одна з перших ліцензованих крафтових виноробень України, а ціла студія крафтових ідей. Після того, як виноробня не без втрат пережила окупацію Київщини, вина Wineidea виділяє особливо патріотичний дизайн. Але головне, звісно, вміст.

Cassia Wine (Київщина)

Родинна виноробня, що розпочалася, як хоббі: батько та син Касьяненки заснували її у власній садибі. Але участь у винних фестивалях та виставках показала: з цієї справи може вийти бізнес. Натуральні вина під маркою Cassia з характерними етикетками з зображенням скакунів користуються популярністю серед винолюбів, а дегустації, які в мирні часи проводили на виноробні, завжди були заповнені відвідувачами.

COTNAR (Закарпаття)

Один з найбільших виробників вин в Україні. Виноградники господарства розкинулися на 180 га. В портфоліо компанії як доступні та прості вина, так і вишукані резервні, дбайливо створені досвідченим головним виноробом COTNAR Гейзо Верешем.

Fathers Wine (Тернопільщина)

Молода й смілива крафтова виноробня. Мають 4 га власних виноградників з лозами 40 сортів, виробляють вино лімітованими партіями.

Виноробня Владислава Закревського (Одещина)

Робить ​​авторське вино, котре наразі можна продегустувати лише на виноробні та на Brave Wine. Владислав Закревський вирощує виноград самостійно і працює з європейськими сортами: Аліготе, Шардоне, Мускат Оттонель, Каберне, Мерло та Сапераві. Виробляє лише 2-3 тис. пляшок на рік, аби контролювати якість вина на кожному етапі, від ручного збору винограду до витримки.

Родинна виноробня Зелениці (Хмельниччина)

Невеличка команда ентузіастів, захоплених виноробною справою, робить її від і до: від вирощування винограду на мальовничих схилах Подільських Товтр до створення натурального продукту. На виноробні є власна лабораторія та сучасне обладнання, які допомагають в цій благородній справі. Але головне – звісно ж, руки та завзятість виноробів.

Сімейна виноробня Ковача (Закарпаття)

Олександр Ковач займається виноробством вже 25 років і його вина відзначені багатьма нагородами українських і закордонних дегустаційних конкурсів. За всім цим — величезна праця і любов до землі, лози й вина.

Шато де Лакарен (Одещина)

Про цього винороба та його вина ходять легенди. Винороб, маркіз Крістоф Лакарен де Фаб’яні, родом з Бордо. Він вже пару десятиріч мешкає в Україні та робить вино з мінімальним втручанням в процеси природи, з використанням біодинамічних підходів у вирощуванні винограду та виключно ручної роботи в переробці.

Leleka Wines (Одещина)

Молодий та успішний український бренд. Вина Leleka Wines виробляють у Південній Бессарабії. Як і багато інших українських виробників, ця компанія постраждала від війни. У березні російська ракета зруйнувала склади компанії у Стоянці. Тим не менш, виноробні дивом вдалось зберегти та розлити вінтаж 2019. Він і буде представлений на заході.

My Wine (Одещина)

Виноробня Едуарда Городецького, винороба у четвертому поколінні. Тут виробляють вина зі стиглого бессарабського винограду, вирощеного на півдні Одеської області. Едуард вважає: "Якщо вино розлите по келихах, його треба більше пити й менше про нього говорити".

Сімейна виноробня Георгія Самсонюка (Вінничина)

Шановний винороб на практиці доводить, що в Україні можна створювати вина, котрі не поступаються французьким чи італійським. Родинна виноробня Самсонюків поки що невелика, тому їхні вина не доходять до полиць магазинів – їх розкуповують пошановувачі, які з ними вже знайомі. Радимо скористатись можливістю й обов’язково їх дегустувати.

Stakhovsky Wines (Закарпаття)

Виноробня, заснована відомим тенісистом Сергієм Стаховським. Сергій вчергове доводить, що чемпіон – завжди чемпіон, чим би він не займався. Свою виноробню він започаткував у 2015 році, має більше ніж 20 га власних виноградників, що є одними з найгарніших у Закарпатті.

SHABO (Одещина)

Одна з найвідоміших та найпотужніших виноробень в Україні. Вина SHABO отримали безліч нагород від професійних міжнародних та вітчизняних конкурсів. SHABO – це 1200 гектарів власних виноградників, унікальний теруар, високотехнологічне виробництво, якісні, благородні вина, котрі високо цінують експерти й вайнловери, а також — море любові до своєї справи.

Янчинські пагорби (Львівщина)

Крафтова винарня сім’ї Кичма. Концепція винороба, пана Максима Кичми – робити вино без шкідливих для довкілля та здоров’я людини препаратів.

До зустрічі на Brave Wine!

usercartmagnifiercrossmenu