ТОП-5 цікавих фактів про Зінфандель

ТОП-5 цікавих фактів про Зінфандель

У третю середу листопада святкується Міжнародний день Зіфанделя. Цей сорт винограду складно назвати найпоширенішим, але вино з нього знають і люблять у всьому світі. Відмінна нагода згадати найцікавіші факти про цього «американця».

Факт 1: Зінфандель — перевертень

На відміну від більшості інших винних сортів винограду, Зінфандель універсальний. Хоча найбільше славляться червоні вина з Зінфанделя, але він відмінно підходить і для виробництва білих. Заради справедливості, насправді вони – рожевого кольору.

Факт 2: Зінфандель – досвічений мігрант

Американці претендують на Зінфандель, як на справжнього аборигена. Але вчені простежили його походження, і виявили неповну подібність на рівні ДНК з Примітіво з Апулії – регіону на Півдні Італії. На той момент реноме сорту, як «американця», було настільки сильним, що спочатку вирішили, ніби в Апулію його привезли італійські іммігранти, які поверталися зі Штатів. Але потім було доведено, що Примітиво був в Апулії давно, а привезли його туди ченці з території сучасної Хорватії. У 1998 році генетик і ампелограф Кароль Мередіт вирушила в ті краї в пошуках витоків Зінфанделя, і виявила, що одна з дуже старих лоз сорту Црленак Каштеланські за ДНК є абсолютним аналогом Зінфанделя. Так сорт знайшов свою історичну батьківщину.

Факт 3: Походження ім'я – невідомо

А ось звідки пішла назва Зінфандель, досі ніхто не знає. Можливо, від австрійського Цирфандлера, з яким його переплутали, коли цей сорт, як вважається, і був завезений до Америки. Вважається, що це сталося 1820-го, коли віденський садівник-аматор Джордж Гіббс виписав собі 28 видів лоз з імператорських садів Шенбрунна, серед яких був один «міцний, чорний та плідний» сорт, привезений до Австрії звідкись з Угорщини. У 1832 році Вільям Роберт Прінс почав продавати у своєму розпліднику лози «чорного угорського Зірфанделя», отримані «від покійного Джорджа Гіббса». Друга версія походить від Zingarello — різновиду апулійського Примітіво, в імені якого є явна циганщина, що безперечно підходить Зінфанделю.

Факт 4: «Рокерський» характер

Зінфандель не сплутати з жодним іншим виноградом. По-перше, він відмінний виживач – чудово переносить спеку і не боїться мізерних ґрунтів. Ягоди на його гронах дозрівають нерівномірно та дуже інтенсивно накопичують цукор. В результаті виходять вина з високим вмістом алкоголю та насичено червоним кольором. Через це, а також завдяки співзвуччю складу Zin з англійським словом Sin – гріх, злочин, Зінфандель – давній улюбленець всіх рокерів.

Факт 5: Зіфандель – символ Каліфорнії

Ми говоримо Зінфандель – маємо на увазі Каліфорнію, і навпаки. Перша «зоряна година» цього сорту в штаті сталася ще у 1850-х. За часів золотої лихоманки лози Зінфанделя разом із шукачами пригод стали перебиратися до північних районів Каліфорнії. У 1862 році вино, виготовлене з нього в садівничому товаристві Сономи, спробував французький винороб Віктор Форе, який заявив, що «на смак воно не гірше за добрий французький кларет». Незабаром сорт поширився по всьому штатові. У Напі на честь нього назвали залізничну станцію та пароплав, який курсував до Сан-Франциско. 1999-го італійські виробники отримали від ЄС та США дозвіл експортувати Примітіво під ім'ям Зінфанделя, і шанувальники каліфорнійського Зіна підняли справжню бурю. З 1991 року в Америці діє ZAP — Асоціація виробників та захисників Зінфанделя, яка всіляко просуває унікальність сорту як споконвічно каліфорнійського. І, здається, у них виходить: Зін залишається символом «Золотого штату».

usercartcrossmenu