Історія колоністів, увіковічена у вині
Придунайська Бессарабія – край, що омивається теплими водами Чорного моря, розташований між Дунаєм і Дністром, тому зветься межиріччям. Історія колоністів на цих землях відома з другої половини XVIII століття. Саме тоді переселенці прийшли на випалені сонцем землі, де раніше жили кочові ногайські племена. Оселившись тут, німці, французи, греки, болгари, гагаузи, албанці, отримали пільги і привілеї. За доволі короткий строк їм вдалося перетворити цей край з випаленого степу на квітучий сад.
Іван Плачков народився і виріс в селі Криничне, де зараз проживає одна з найбільших болгарських громад в Україні. У буремні 90-ті Іван Васильович реалізував багато соціальних проєктів. Але найголовнішим його проєктом стало створення у 2005 році сімейної виноробні, названої на честь болгар-колоністів – «Колоніст».
33 гектари виноградників, що ростуть на похилих схилах найбільшого прісноводного озера в Україні Ялпуг, отримують вдвічі більше сонячного проміння – від сонця і віддзеркалення від поверхні озера. Унікальний терруар та сучасне обладнання з Франції, Німеччини та Італії разом з традиційними баріками зі 100-річного французького дуба, допомагають власникам виноробні створювати вина найвищого ґатунку. Основна увага приділяється сухим винам, також тут виробляються ігристі, напівсухі та солодкі вина. За рік виноробня отримує близько 280 000 пляшок на рік.